Buty motocyklowe – jakie wybrać?

 

Każdy motocyklista musi zadbać o stosowny strój – wszystko w trosce o własne bezpieczeństwo na drodze. Jednym z nieodzownych jego elementów są odpowiednie buty. Mają one chronić stopy przed urazami i kontuzjami oraz zapewniać maksymalną wygodę podczas jazdy. Czym trzeba się kierować przy ich wyborze.

Najlepsze buty na motocykl – czyli jakie?

Najlepsze buty motocyklowe to buty dopasowane do indywidualnych potrzeb. Przede wszystkim chodzi tu o rozmiar. Obuwie na motocykl nie może być ani za luźne, ani za ciasne – w jednym i drugim przypadku nie zapewni właścicielowi komfortu. Najlepiej przymierzyć kilka par – zwłaszcza że istnieją pewne różnice w rozmiarówkach poszczególnych producentów. Dotyczy to w szczególności osób, które kupują swoje pierwsze obuwie na motocykl. Rzecz jasna nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić zakupy online – warto wesprzeć się wówczas pomocą udzielona przez pracowników sklepu internetowego. Poza tym przy wyborze butów trzeba koniecznie uwzględnić preferowany przez siebie styl jazdy oraz warunki, w jakich jest używany motocykl. Na bogatą ofertę w zakresie butów motocyklowych składają się m.in. modele krótkie, sportowe i turystyczne. Krótkie buty najlepiej nadają się jazdy po mieście – są przewiewne i mają krótką cholewkę. Sprawdzają się również w przypadku jazdy chopperem – czyli motocyklem o dość specyficznej konstrukcji, której nie da się pomylić z czymkolwiek innym. Jeżeli natomiast ktoś preferuje jazdę turystyczną, przydadzą mu się buty turystyczne lub sportowe – mają one średnią lub długą cholewkę. Są bardzo lubiane przez motocyklistów, ponieważ zapewniają stopom ochronę na najwyższym poziomie. Są jeszcze buty przeznaczone do jazdy motocyklami enduro. Inny podział butów obejmuje modele damskie i męskie.

Buty na motocykl – tylko dobrej jakości

Decydując się na zakup obuwia motocyklowego, bezwzględnie opłaca się postawić na jakość. Najrozsądniejszym wyborem są buty sygnowane markami znanych producentów takich jak np. Dainese, Shima, Revit, Falco, Ducati itp. Gwarantują oni sprostanie wszystkim wymogom z zakresu bezpieczeństwa, a na tym nie warto oszczędzać. W buty najlepiej zaopatrywać się w specjalistycznych sklepach z odzieżą dla motocyklistów. To daje pewność zakupu wyrobów oryginalnych pochodzących bezpośrednio od producentów. Takie sklepy są zwykle autoryzowanymi przedstawicielami poszczególnych marek.

Buty na motocykl a codzienne obuwie

Do jazdy motocyklem nie nadają się buty codzienne. Dlaczego? Ponieważ nie są one przystosowane do jazdy jednośladem. Są zupełnie inaczej zbudowane, nie mają np. protektorów i wzmocnień. Nie są w stanie zabezpieczyć stóp na pożądanym poziomie, pomijając już to, że jazda w nich jest po prostu niekomfortowa. Co prawda buty typowo motocyklowe mogą być wykorzystywane do codziennych stylizacji, ale nigdy nie działa to w drugą stronę. Wypada przy tej okazji przypomnieć również o tym, że rozmiarówki codziennego obuwia różnią się od rozmiarówek obuwia motocyklowego. Przykładowo rozmiar 40 nie jest tym samym dla butów dziennych i na motocykl.

 

Artykuł sponsorowany

0 komentarzy

Dodaj komentarz