Polecane opony zimowe: Dębica Frigo HP2

Opony zaprojektowane z myślą o sezonie zimowym dużo lepiej radzą sobie w takich warunkach niż opony letnie, dlatego też każdy kierowca powinien pamiętać, aby w odpowiednim momencie wymienić opony. Często jednak pojawiają się wątpliwości związane z tym, jaki komplet opon kupić, aby nie przepłacić, a jednocześnie zyskać wysoki poziom bezpieczeństwa. Wielu specjalistów i kierowców sugeruje zakup opon Dębica Frigo HP2. Chociaż są one nieco droższe niż najtańsze modele, to wiąże się z tym nieporównywalnie lepszą jakość.

  1. Kiedy należy założyć opony zimowe?
  2. Czy opony Dębica to dobry wybór?
  3. Opony zimowe na mokrej nawierzchni
  4. Zalety opon Dębica Frigo Hp2

Wspomniane opony zimowe pozwolą uzyskać doskonałą przyczepność, skrócą dystans, na jakim samochód może wyhamować, a także zapewnią kierowcy lepszą kontrolę nad pojazdem podczas poruszania się po mokrej nawierzchni. W dodatku opony Dębica bez problemu posłużą przez kilka sezonów. Lepiej więc kupić przyzwoite opony od sprawdzonego producenta, niż dla niewielkich oszczędności ryzykować obniżenie poziomu bezpieczeństwa.

Kiedy należy założyć opony zimowe?

W kwestii tego, kiedy należy zacząć korzystać z opon zimowych, sprawa jest bardzo prosta. Jeżeli średnia dobowa temperatura będzie utrzymywała się poniżej 7 stopniu Celsjusza, co najczęściej ma miejsce pomiędzy październikiem a listopadem. Oczywiście, jeżeli ktoś wymieni opony kilka dni wcześniej lub później to nic się nie stanie. Warto natomiast mieć na uwadze, że jak pojawi się pierwszy śnieg, to nagle wielu kierowców będzie chciało szybko wymienić opony, co prowadzi do ogromnych kolejek w punktach świadczących tego typu usługi.

Czy opony Dębica to dobry wybór?

Polska marka opon Dębica od wielu lat cieszy się ogromnym zaufaniem wśród kierowców. Są to po prostu dobre opony, które oferują świetny stosunek ceny do jakości. Ich wydajność na śniegu jest oceniana bardzo pozytywnie, podobnie zresztą jak przyczepność na suchej i mokrej nawierzchni. Trzeba jednak pamiętać, że jeżeli ktoś preferuje dynamiczną jazdę, to powinien zadbać nie tylko wybór sprawdzonej marki, ale też regularnie kontrolować stan ogumienia. Wielu kierowców zapomina o tym, że nie powinno się jeździć na starych oponach, nawet jeżeli ich stan wygląda na dobry. Zalecany okres, po jakim należy dokonać wymiany opon, wynosi około 5 lat. W przypadku opon premium można go wydłużyć, ale i tak nie powinien przekraczać 10 lat.

Opony zimowe na mokrej nawierzchni

Jazda zimą po jezdni pokrytej warstwą wody być bardzo niebezpieczna, dlatego opony zimowe odgrywają istotną rolę polegającą na zapewnieniu lepszej przyczepności. Nie ma przy tym znaczenia, czy chodzi o opony ciężarowe, czy też o opony do samochodów osobowych. Opony zimowe projektowane są w taki sposób, że mają większą ilość rowków i lameli. To natomiast pozwala lepiej odprowadzać wodę i zmniejsza ryzyko aquaplaningu (utraty przyczepności). Jest to kolejny argument przemawiający za tym, aby wymienić poprzednie opony na nowe.

Zalety opon Dębica Frigo Hp2

Zamiast jednak tracić czas na samodzielne szukanie idealnych opon i porównywanie wielu ofert, warto postawić na niezawodny model, czyli Dębica Frigo HP2. Ten dopracowany następca kultowej opony Frigo HP
spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających kierowców i może być stosowany do samochodów o wysokich osiągach. Istotną zaletą tych opon jest nowy wzór bieżnika, w którym zastosowano większą ilość krawędzi tnących. Łatwo wgryzają się one zimą w nawierzchnię, co daje kierowcy lepszą kontrolę nad pojazdem.

Bez względu na to, czy zdecydujesz się na zakup opon Dębica, czy postawisz na produkt innej firmy, pamiętaj, aby kupować je wyłącznie u sprawdzonych sprzedawców. Dzięki temu nie trzeba się zastanawiać, czy opony były odpowiednio przechowywane, co ma istotny wpływ na ich skuteczność.

 

Artykuł sponsorowany

0 komentarzy

Dodaj komentarz